środa, 25 maja 2016

Stawianie ogrodzenia PVC na plot i furtę ze sztachet nie wymaga zezwolenia na budowę oraz zgłaszania tego faktu starostwu powiatowemu prócz szczególnych wypadków.

Konstrukcja plot z Winylu na plot i furtkę sztachetowa nie zada pozwolenia na budowę oraz zgłaszania tego faktu starostwu powiatowemu wyjąwszy wyjątkowe przypadki.

Balustrady z Winylu na ogrodzenie i furtkę sztachetowa nie przekraczające poziomu 2,2 m stawiane pośrodku dwoma przyległymi nieruchomościami nie potrzebują żadnych formalności urzędowych. Tyczy się to również ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń blisko dróg prywatnych i wew. nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania ogrodzenia z plastyku na plot i bramę ogrodzeniowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym względnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji ogrodzenia powinno zawierać rodzaj ogrodzenia, metodę wykonania jego instalacji i zaplanowany termin rozpoczęcia budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia powinno się dodać deklaracje o prawie do zarządzania posiadłością w zamysłach budowlanych oraz jeżeli jest to potrzebne przez starostwo szkic ogrodzenia.

Nieraz do stawiania ogrodzenia z plastiku na plot i bramkę ze sztachet zadane są wspierające uzgodnienia tj. np. aprobata administratora drogi na lokalizacje zjazdu.

Stawianie ogrodzenia można zacząć po 30 dobach od zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile urząd nie wniesie uprzednio protestu. Sprzeciw może zaistnieć w sytuacji, kiedy zamierzane plot Winylowe na plot i bramę sztachetowa jest niezgodne z określeniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej drogi. W przypadku jak projektowane balaski PCV na ogrodzenie i bramę ze sztachetmoże zagrażać bezpieczeństwu ludzi albo mienia, np. przez blokowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować załatwienia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia jest ważne przez czas dwóch lat. Brak przystąpienia do robót przez ten okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w przypadku chęci wybudowania ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

1 komentarz:

  1. That is the proper weblog for anybody who desires to find out about this topic. You notice so much its almost exhausting to argue with you (not that I really would need…HaHa). You undoubtedly put a new spin on a topic thats been written about for years. Nice stuff, just nice! casino slots

    OdpowiedzUsuń